Okolie hotela

Studničky sú obklopené prírodou. Všade navôkol hotela sa nachádza les. Kamkoľvek len pozriete očarí vás krásna príroda, jej pokoj a ničím nerušené ticho. A len 50 m od hotela sa nachádza aj lyžiarsky svah.

Slovenský Raj

Slovenský raj je jednou z najkrajších oblastí Slovenska. Môžete sa prechádzať hlbokými roklinami či zdolať vodopády pomocou rebríkov. Aké krásy ponúka Slovenský raj v okolí nášho hotela a obce Vernár? Máme pre vás pár tipov:

Partizánsky bunker. Náučná lokalita pozostáva z obnoveného "bunkra" (pozostatok opevnenia z čias II. svetovej vojny), a z dvoch informačných panelov, ktoré podávajú informácie o výstavbe partizánskych bunkrov počas Slovenského národného povstania a informácie o priebehu SNP vo Vernári a okolí.

Dobšinská ľadová jaskyňa. Vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe je zaradená od roku 2000 v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Od nášho hotela je vzdialená iba 12km. Svojou dĺžkou a hĺbkou patrí k najväčším ľadovým jaskyniam v Európe.

Najkrajší výhľad v Slovenskom raji je bez pochýb Tomášovský výhľad. Je z neho pekný výhľad do doliny Bieleho potoka, na Prielom Hornádu a na Vysoké Tatry. Musíte rátať so stúpaním, avšak hravo sa to dá zvládnuť za približne hodinku. Patrí medzi najnavštevovanejšie časti národného parku a ak ste tam boli, tak musíte uznať, že zaslúžene.

71768192 1166521506879062 5080300695979032576 o

Lyžiarsky svah

Lyžiarske stredisko Vernár ponúka skvelú lyžovačku pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov. Celková dĺžka lyžiarskych svahov dosahuje až 1400 m a k dispozícii sú vám 4 lyžiarske vleky. Svahy ľahkej a stredne ťažkej obtiažnosti sa nachádzajú v nadmorskej výške 800 až 1000 m. Začínajúci lyžiari môžu využiť aj služby lyžiarskej školy.

Viac o lyžiarskom stredisku Vernár Studničky na vernar-studnicky.com

Pre našich hotelových hostí je priamo v hoteli dostupná požičovňa lyžiarskych potrieb priamo a vlastná lyžiareň pre uschovanie vašej výstroje. Vďaka skvelej polohe môžete v lyžiarkach vybehnúť z hotela priamo na svah.

v3f 2

IMG 0726 2